+48 790 55 06 05

Oferuję kompleksowe wdrożenia sklepów internetowych - od koncepcji marketingowej po bieżącą obsługę informatyczną. Korzystam z komercyjnego oprogramowania Quick.Cart.Ext zapewniającego wysoką wydajność, bezpieczeństwo i stabilność działania.

Sprzedaż w Internecie
– początki

Obecnie jest wiele możliwości rozpoczęcia działalności sprzedażowej w internecie. Najprostszym sposobem jest dodanie ofert na bezpłatnych portalach ogłoszeniowych lub na Allegro. Przy czym wystawianie przedmiotów na Allegro wiąże się z opłatami wynikającymi z prowizji za każdy sprzedany przedmiot. Z czasem zachodzi również potrzeba uatrakcyjnienia aukcji poprzez wykonanie profesjonalnego szablonu, a to generuje kolejne wydatki. Przy zwiększającej się dynamice sprzedaży na Allegro zwiększają się miesięczne opłaty i wielu przedsiębiorców zaczyna myśleć nad ograniczeniem kosztów. W konsekwencji rodzi się pomysł stworzenia sklepu internetowego.

Obecnie na rynku istnieją dwa najpopularniejsze modele prowadzenia sklepu.

Pierwszy z nich to sklep „abonamentowy”. Co miesiąc płacimy stały abonament oraz prowizję od sprzedaży, w zamian otrzymujemy „święty spokój” wynikający z braku odpowiedzialności za poprawne działanie skryptu, hosting, itd. Niestety ten model ma wiele wad – przy większej sprzedaży opłaty miesięczne stają się coraz większe. W przypadku chęci rozbudowy lub modyfikacji skryptu Inwestor jest również skazany na pomoc twórcy oprogramowania. Takie usługi są zazwyczaj słono wyceniane.

Kolejną możliwością posiadania własnego sklepu jest wdrożenie na jednym z dostępnych skryptów. Mamy tu do wyboru wiele popularnych rozwiązań, np. Magento czy PrestaShop. Sklep możemy również postawić korzystając z popularnych systemów zarządzania treścią – Drupal czy Wordpress.

Sklep internetowy od podstaw – co wybrać?

Który ze skryptów sklepowych jest najlepszy?

Nie da się na to pytanie jednoznacznie odpowiedzieć. Każdy z nich ma swoje wady i zalety. Sprawa polega na znalezieniu najlepszego kompromisu między wydajnością, łatwością obsługi, szybkością działania a bezpieczeństwem.

Na bazie moich wieloletnich doświadczeń mogę polecić skrypt Quick.Cart oraz jego płatną wersję Quick.Cart.Ext – stworzone przez polską firmę OpenSolution.

Wymieniając cechy i zalety skryptu Quick.Cart.Ext będę odnosił się do najpopularniejszych na rynku rozwiązań, głównie PrestaShop – ze względu na popularność zastosowania w naszym kraju.

 • Poziom skomplikowania
  Mnogość funkcjonalności, ciągłe rozwijanie oprogramowania, dodawanie poprawek powodują, że skrypt staje się coraz większy i „cięższy”. O bjawia się to dużą ilością plików, które ciężko odnaleźć i zmodyfikować względem swoich wymagań. Tutaj Quick.Cart.Ext zdobywa pierwszy mocny punkt. Plików jest niewiele, są stworzone i nazwane w przejrzysty i zrozumiały sposób. Panel zarządzania jest również bardzo prosty i przejrzysty. Wszystkie funkcjonalności są dostępne w obrębie jednego kliknięcia. Instrukcja obsługi właściwie jest zbędna – po kilku minutach wiadomo, co gdzie się znajduje. Przejrzystość jest dużą zaletą dla osoby obsługującej sklep, ale również dla firmy wdrażającej skrypt.
   
 • Łatwość wdrożenia
  Rozwijając punkt numer jeden – wdrożenie Quick.Cart.Ext jest szybkie i pozwala na dużą elastyczność w kwestii wyglądu graficznego oraz funkcjonalności. Dzięki temu klient szybciej otrzymuje gotowy, działający sklep.
   
 • Szybkość działania
  Rozbudowane „kombajny” pokroju PrestaShop charakteryzują się wolnym działaniem, zwłaszcza przy dużej ilości produktów oraz wariantów, oraz znacznej ilości wejść do sklepu. Zapytań do bazy danych jest dużo i są one na tyle skomplikowane, że zajmują sporo zasobów serwerowych. Quick.Cart.Ext jest oparty na plikowej bazie danych. Charakteryzuje się nadzwyczaj szybkim działaniem. Klienci odwiedzający sklep nie muszą czekać na przeładowanie się kolejnych widoków, co ma bezpośredni wpływ na ilość dokonanych zakupów.
   
 • Funkcjonalności sklepu
  Quick.Cart.Ext daje dobry kompromis pomiędzy możliwością rozbudowy a prostotą budowy. Nie jest przeładowany opcjami, które pożerają zasoby, a nie są wykorzystywane. Dostępne są tylko niezbędne opcje, co moim zdaniem jest dużym plusem. Jako opcja dostępne jest kilkadziesiąt popularnych dodatków, które rozwijają możliwości skryptu, ale nie trzeba ich instalować. Z drugiej strony dzięki prostej budowie skryptu daje możliwość łatwej rozbudowy o nowe, niestandardowe funkcjonalności. Do PrestaShop jest oczywiście masa dodatków, pluginów, skórek, ale z reguły są one słono płatne.
   
 • Bezpieczeństwo
  W internecie można z łatwością wyszukać opinie, z których wynika, że PrestaShop narażony jest na włamania. Potwierdzeniem tej teorii są cyklicznie wypuszczane poprawki związane z bezpieczeństwem. Quick.Cart.Ext nie jest oprogramowaniem typu OpenSource, zdecydowanie bardziej dopracowanym pod względem bezpieczeństwa danych, czego potwierdzeniem są opinie użytkowników w internecie.
   

Dlaczego Quick.Cart.Ext?

Podsumowanie

Quick.Cart.Ext jest najlepszym rozwiązaniem dla niewielkiego sklepu intrnetowego. Oferuje niezbędne funkcjonalności, bez zbędnego przeładowania mało uzytecznymi modułami. Jest prosty w obsłudze zarówno dla klienta odwiedzającego sklep, jak również dla administratora. Łatwo i szybko sie pozycjonuje, co jest po części wynikiem bezkonkurencyjnej szybkości działania.

Link do producenta oprogramowania:
opensolution.org


Pracuję dla

strony internetowe łódź
tworzenie stron łódź
strony www
tworzenie stron www
strony www łódź
foldery łódź
tworzenie prezentacji łódź
tworzenie wizerunku firmy
projektowanie logo łódź
marketing internetowy łódź
pozycjonownanie łódź
tworzenie stron łódź
strony www w łodzi
promocja strony www łódź
marketing internetowy łódź

Klienci o mnie

Współpraca z Panem Damianem Guzkiem to bardzo miłe i korzystne doświadczenie dla mnie osobiście jak i dla mojej firmy. Pełne profesjonalizmu podejście do tematu budowy strony internetowej zaowocowało osiągnięciem wręcz rewelacyjnych wyników. Strona po siedmiu miesiącach funkcjonowania na wybrane słowa kluczowe odnajduje się w pierwszej dziesiątce pozycji w wyszukiwarce google.pl, co wpłynęło na wzrost oglądalności naszej strony. Kultura osobista, zaangażowanie oraz fachowa wiedza Pana Damiana pozwalają mi z czystym sumieniem polecić jego usługi. Jestem przekonany, że moja współpraca z nim nie skończy się na jednym zleceniu.

Robert Plich,
Swetry Jordi
www.swetry-jordi.pl

Pan Damian Guzek jest pierwszym informatykiem, o którym mogę powiedzieć: słowny, odpowiedzialny, pomocny. Nigdy się na Nim nie zawiodłem, a wieloletnia współpraca zaowocowała wysoką i niezmienna pozycją mojej strony w internecie.

Grzegorz Pakuła,
Pakuła Consulting
www.pakulaconsulting.pl

Zdecydowanie polecam współpracę z Panem Damianem! Jest świetnym profesjonalistą i bardzo miłym człowiekiem, przez co współpraca z Nim to sama przyjemność!

Elżbieta Spakowska,
Gabinet Depilacji Laserowej
www.gabinetlaser.pl

Pan Damian to empatyczny fachowiec. To godny zaufania ekspert i człowiek.

Katarzyna, Dariusz Kruk,
KDKruk
www.kdkruk.pl

Damian Guzek 2014 © All rights reserved.
Realizacja: DamianGuzek.com